OPEN DAY RESULTS

< BACK TO VISITORS PAGE

SENIORS OPEN DAY – STABLEFORD

DATE – 2ND SEPTEMBER 2020 

RESULTS:

1st – 46pts  M Nield & A Evans (Bingley St Ives & West Bradford)

2nd – 44pts  I McGowan & P Nield (Blackburn)

3rd – 42pts  D Russell & D Hoyles (Woodsome Hall)

4th – 41pts  J Lepelley & I Thomas (Halifax)

5th – 41pts  P Turner & M Barton (Hollins Hall)

6th – 40pts  H Mayne & A Young (Ganton & Thirsk)

7th – 40pts  C Brindle & A Howes (Nelson)

8th – 40pts  J Brackonridge & A Darr (Hollins Hall)

Thank you to all who took part

MIXED TEAM OPEN DAY – STABLEFORD

DATE – 31ST AUGUST 2020 

RESULTS:

1st – 85pts  D Priestley, G Bundy, M Priestley, C Tate

2nd – 84pts  D Rhodes, A Whitfield, J Rhodes, T Ives

3rd – 81pts  P Millward, R Todd, C Millward, S Doods

4th – 81pts  J Clark, T Link, K Clark, D Link

There were no 2s

Thank you to all who took part

CHARITY OPEN DAY – 4 PERSON TEAM STABLEFORD

DATE – 12TH SEPTEMBER 2020 

RESULTS:

1st – 91pts  A Moulds, P Spencer, M Sneddon & M Carnall

2nd – 89pts  M Dyson, R Scott, D Scott & D Faulnker

3rd – 88pts  R Maddocks, C Shaw, M Eagle & M Halliday

4th – 88pts  T Welsh, R Marshall, L Houldsworth & G Flethcer

There were no 2s

Thank you to all who took part

LADIES OPEN 

DATE Aug 12th  2020

RESULTS:

1ST – 88pts Team The Manor & Queensbury

Susan Ross, Helen Rhodes, Joanne Ritchie & Pat Wallace

2nd – 87pts Team Walmersley, Bacup & Rochdale

Dorothy Scholes, Rachel Scholes, Christine Burrows & Barbara Pilling

3rd 84pts (on back 9 Count Back) Team Whalley

Jean Sanderson, Joan Whitaker, Sally Blenkinship & Karen Thompson

4th 84pts – Team Casterton & Bentham

Gillan Fell, Mary Gooch, Carole Capstick & Margaret Hird

SENIORS OPEN

DATE AUG 10th 2020

RESULTS

1st – 47 points

Team Shipley – T Sharpe & T Wood

2nd – 45 points

Team The Manor – S Hall & P Naylor

3rd – 44 points

Team Penwortham – P Brookes & P Stanley

4th – 44 points

Team Knaresborough – J Robinson & R Bews5th – 43pts

Team Woodhall Hills – D Black & C Wilson 6th – 42pts

Team Rossendale & Rochdale – S Briggs & D Bowen

7th – 42pts

Team Keighley – D Heaton & B Dean

8th – 42pts

Team St Ives & Skipton – R Marshall & A Pearson